آیا کرم های ضد چروک و ضد پیری عوارض دارد؟؟


آیا کرم های ضد چروک و ضد پیری عوارض دارد؟؟

با افزایش سن سطح کلاژن پوست کاهش می یابد و خاصیت کشسانی پوست کم می شود. کاهش الاستیسیته پوست موجب جمع شدن پوست و افزایش خطوط و چین و چروک می شود. برای به تعویق انداختن پیری پوست میتوان از کرم ها و سرم های ضد چروک استفاده کرد. محصولات ضد چروک از عمیق تر شدن خطوط پوست جلوگیری میکنند.

روند پیری از سیسالگی به بعد اتفاق می افتد. ولی استفاده از محصولات ضد چروک سن خاصی ندارد و میتوان از سنین نوجوانی هم شروع به استفاده کرد. کرم های ضد چروک مخصوص شب و روز کمی با هم متفاوتند در ساختار کرم روز مقدار مناسب spf برای مقابله با اثر مخرب اشعه خورشید وجود دارد.

خشکی پوست یک عامل تشدید کننده چین و چروک پوست است. عموما پوست خشک زودتر دچار چین و چروک می شود. هنگام خرید کرم ضد چروک هم مانند هر محصول دیگری باید نوع پوست را در نظر بگیریم.

رادیکالهای آزاد به سلولهای سالم پوست حمله میکنند و آنها را از بین می برند. در نتیجه باعث پیری پوست می شوند. رادیکالهای آزاد از طریق عوامل محیطی مثل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی هوا و خشکی هوا ایجاد می شود. برای مقابله با اثر مخرب رادیکالهای آزاد، پوست نیاز به آنتی اکسیدان دارد. بنابراین در خریدمحصولات ضد چروک دقت کنید حتما حاوی آنتی اکسیدان باشند. در بسیاری از کرم ها از ویتامین E استفاده می شود که یک عنصر مهم در تامین آنتی اکسیدان کرم یا سرم ضد پیری محسوب می شود. 

علاوه بر این، با مصرف سبزیجات و میوه ها میتوانید آنتی اکسیدان بدن را تامین کنید. میوه ها و موا غذایی شامل بتا کاروتن، ویتامین A، C و E، لیکوپن و سلنیوم سرشار از آنتی اکسیدان هستند.

سوال اصلی این است که آیا استفاده از کرم های ضد چروک، جوان کننده و لیفت کننده عوارض و مضرات دارد یا خیر؟

کره ها و سرم های ضد چروک در واقع از آسیب پوست در برابر رادیکالهای آزاد جلوگیری میکنند و اجازه نمیدهند روی پوست چروکهای بیشتری ایجاد شود. پس عملا کار درمانی انجام نمی دهند. در صورتی که این محصولات شامل پروپیلن گلیکول و پارابن باشند ممکن است به سایر اعضای بدن مانند کبد و کلیه ها آسیب بزنند.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ