از بین بردن رفله های مزاحم مو


از بین بردن رفله های مزاحم مو

حتما برای شما هم پیش آمده که با دقت رنگ دلخواه خود را از کاتالوگ رنگها انتخاب میکنید رنگی که متناسب با تناژ رنگی پوست شما باشد و یا به رنگ چشمهای شما جلو بیشتری بدهد. ولی بعد از رنگ کردن مو، نتیجه دلخواه را نگرفته اید. سایه های رنگی قرمز، نارنجی، زرد یا سبز روی موهای شما ظاهر شده و دلیل بدرنگ شدن رنگ موی شما همین است. حضور تناژهای رنگی قرمز، نارنجی، زرد یا سبز روی مو که با عنوان سایه ها یا رفله های مزاحم معروفند که به هیچ وجه مطلوب نیست. اما نگران نباشید برای رفع رفله های مزاحم مو راهکارهای ساده ای وجود دارد که در ادامه این مقاله خواهیم خواند.

 

  • استفاده از رنگهای خنثی کننده(حمام رنگ)

هر رنگی یک خنثی کننده دارد. برای خنثی کردن رفله های رنگی مزاحم مو کافیست رنگ خنثی کننده ی آن سایه را استفاده کنیم. قبل از هر چیز باید بدانیم هر رنگ مو روی پایه رنگی مشخصی جواب میدهد مثلا برای بلوند کردن موی مشکی ابتدا باید مو را با دکلره کردن به پایه های بالا مثل 9 برسانیم تا این رنگ روی مو جواب بدهد.

 

بر اساس حجم و سایز مو و مقدار رفله های موجود روی مو رنگ خنثی کننده را با 3 برابر اکسیدان ترکیب کنید و روی مو بگذارید به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید تا همه قسمت های مو را پوشش دهد و سپس مو را بشویید. درصد اکسیدان را بر اساس مقاومت مو میتوانید تغییر دهید مثلا برای موی دکلره شده و اسیب دیده و ضعیف از اکسیدان 6 و برای موی رنگشده و سالم از اکسیدان 9 استفاده کنید.

رنگ بنفش و خاکستری خنثی کننده رنگ زرد است. رنگ آبی خنثی کننده رنگ نارنجی و خاکستری خنثی کننده قرمزی مو است.

برای خنثی کردن رفله ها میتوانید از رنگ یا رنگساژ اسفاده کنید.

برای رفع رنگ زرد ازرنگساژ بنفش یا رنگ خاکستری استفاده کنید. تفاوت رنگ و رنگساژ در این است که در رنگساژ علاوه بر رنگ و اکسیدان از آب نیز استفاده میشود و در طول تمام مدت رنگساژ، مو ماساژ داده می شود. رنگساژ نسبت به رنگ دوام کمتری دارد و نیاز به تمدید دارد. 

توصیه:

آب استخر، دریا و نورخورشید باعث برگشت زردی یا تناژ نارنجی مو می شود.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ