انتخاب ریمل


انتخاب ریمل

ریمل چشم ها را درشت تر و زیباتر نشان میدهد با این حال هر ریملی برای هر مدل چشم مناسب نیست، ریمل مخصوص به مدل هر مژه متفاوت است. انتخاب یک ریمل مناسب بطوریکه مژه ها را به خوبی فرم دهد پر پشت و حجیم نشان دهد یا آنها را بلندتر نشان دهد به مدل مژه هر فرد و شکل چشمها بستگی دارد. کارکرد ریمل ها به طراحی برس آنها و همچنین به فرمولاسیون بکار رفته در ساخت ریمل بستگی دارد.

ریمل محصولی آرایشی و بهداشتی است که معمولا به‌منظور ضخیم‌شدن یا افزایش حجم، طول یا تیرگی مژه‌ها استفاده می‌شود. این محصول در فرمول‌های مختلف و در حالت مایع در دسترس مصرف‌کننده قرار دارد. مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی ریمل رنگ‌دانه، روغن، واکس و مواد نگه‌دارنده هستند. ریمل‌های معمولی یک برس گرد دارند که با آن‌ها می‌توان مژه را حالت داد، طول آن را افزایش داد یا توسط مواد داخل مخزن، آن را تیره‌تر کرد. در ریمل‌های حرفه‌ای‌تر، دو برس وجود دارد که یکی برای حجم‌دادن و افزایش طول مژه است و دیگری برای تیره‌کردن یا رنگ‌آمیزی به کار می‌رود. ریمل‌ها در دو نوع فانتزی و ساده ساخته می‌شوند که بیشتر تفاوتشان در تنوع رنگ‌های مدل فانتزی آن‌هاست. با افزایش تقاضای مصرف این محصول، امروزه تنوع بی‌شماری توسط تولیدکنندگان مختلف به بازار عرضه شده است و مصرف‌کننده حق انتخاب زیادی دارد. استفاده از این محصول باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر و مژه‌ها حجیم‌تر به نظر برسند. برخی از مدل‌ها هم هستند که تنها برای حجم‌دادن استفاده می‌شوند و بدون رنگ هستند. ریمل‌های حجم‌دهنده دارای مواد نایلونی یا الیاف ابریشم مصنوعی هستند که باعث افزایش موقت طول مژه می‌شوند. برخی هم دارای مواد حالت‌دهنده مانند پرو ویتامین B5 هستند که بیشتر در نرم‌کننده‌های مو دیده می‌شوند. ریمل را می‌توان برای هر نوع مژه‌ای استفاده کرد. تکان‌دادن و سایش برس در رویشگاه مژه می‌تواند حجم بیشتری به آن‌ها بدهد و کشیدن آن روی تمامی سطح مژه می‌تواند به یکدست‌بودنشان کمک کند. بهتر است همیشه بعد از استفاده از این محصول، در مخزن را محکم ببندید تا گردوخاک و باکتری وارد آن نشود؛ زیرا چشم‌ها یکی از اعضای مهم و آسیب‌پذیر بدن هستند.

ریمل های حجم دهنده

برای مژه های کم پشت و کمرنگ ریملی مناسب است که موهای فشرده داشته باشد و فرمولاسیون آن غلیظ تر باشد . شکل برس آن بایستی پر و ضخیم باشد تا مژه ها مشکی تر و پررنگ تر به نظر برسند.  ریملها با غلظت بالا حاوی پلیمرهای سیلیکون یا موم هستند. از ریملی استفاه کنید که از الیاف طبیعی به عنوان مو استفاده کرده باشد تا به چشمهای شما آسیب نزند.

 

ریمل های حالت دهنده

برای مژه های صاف و بدون حالت ریملهایی با برس های منحنی شکل مناسب است. این نوع برس معمولا یک سمت آن موهای کوتاه و سمت دیگر آن موهای بلند دارد. مواد تشکیل دهنده ریملهای فرم دهنده شامل پلیمر و رزین است که به حفظ حالت مژه کمک میکند. برای اینکه بیشترین نتیجه را از این نوع ریمل بگیرید باید از ریشه مژه شروع به کشیدن کنید و بیشترین مقدار ریمل به ریشه مژه ها زده شود و به سمت نوک مژه کشیده شود.

 

 

ریمل های بلند کننده

مژه های کوتاه برای بلندتر دیده شدن نیاز به ریملی دارند که  معمولا حاوی موادی مانند الیاف است که با چسبیدن به مژه‌های ظاهر مژه ها را بلندتر نشان میدهند بدون آنکه حجم مژه تغییری کند. برس ایده آل برای بلند نشان دادن مژه، برسی با دندانه های کوتاه و با فاصله از هم می باشد که معمولا باریک و صاف هستند.

 

اگر مژه های بخش بیرونی و انتهایی چشم کم حجم تر و وتاه تر از بقیه مژه هاست برس مخروطی انتخاب مناسبی است زیرا انتهای این برس ضخیم تر و ابتدای آن نازک تر است.

برای مژه هایی که هم کم پشت و هم کوتاه هستند کدام ریمل را انتخاب کنیم؟ بهتر است از هر دو ریمل بلند کننده و حجم دهنده به نوبت استفاه کنیم. البته ریمل های ترکیبی نیز وجود دارند که مخصوص این موارد هستند، بعضی از ریمل ها ترکیبی هستند و چند کاربرد دارند. میتوانیم از برس s شکل برای این موارد استفاده کنیم.

 

برای مژه های کوتاه و بدون حالت از کدام ریمل ها استفاده کنیم؟ هر دو ریمل حالت دهنده و بلند کننده

برای پوشش بهتر مژه های کوتاه و نازک نیز میتوانید از برس گرد یا توپی استفاده کنید.

 

بهتر است برای مژه های پلک پایین ریمل جداگانه داشته باشید و از ریملی استفاده کنید که برس آن سر کوچک داشته باشد.

 

و اما چند توصیه :

  • بعد از هر بار استفاده از ریمل، مواد ریمل لابه لای موهای برس می ماند و فضای بین دندانه ها را پرمیکند پس هر از کاهی برس را با دستمال پاک کنید.
  • برای چشمانی بازتر، ریمل را در وسط چشمهایتان بزنید و برای چشم‌های گربه ای یا بیشتر بالا بردن مژه‌ها، ریمل را در گوشه چشم‌ها بزنید.
  • اگر می‌خواهید ریملی را در مغازه امتحان کنید، حتما از فروشنده چوب‌های تستر بگیرید. هرگز از چوبی که در تیوب تستر قرار دارد، برای زدن ریمل استفاده نکنید.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ