با خواص و عوارض کرم (ژل) ضد لک رویال آشنا شویم


با خواص و عوارض کرم (ژل) ضد لک رویال آشنا شویم

در این مقاله به تاثیرات منفی ژل رویال بر انسان پرداخته ایم و اینکه آیا مصرف ژل رویال برای ما خطرناک است یا خیر؟ اگرچه در مقالات دیگر اطلاعات مختلفی را در اختیار شما قرار داده ایم، اما مصرف ژل رویال می تواند علائمی ایجاد کند. افرادی هستند که به ژل رویال حساسیت دارند و تنها مشکل این است که هیچ کس نمی داند که آیا آنها در این دسته هستند یا نه. در اینجا به شما افرادی که در معرض خطر هستند و نحوه جلوگیری از این خطر را توضیح می دهیم.

ژل رویال که در زبان فارسی به نام شاه انگبین شناخته می شود، ماده ای است که توسط یک جفت غده مغزی زنبورهای عسل معمولاً بین 2 تا 12 روزگی ترشح می شود و ملکه در طول زندگی از آن استفاده می کند. و بچه زنبورها در مراحل اولیه رشد

متخصصان علم زنبور عسل می گویند: دلیل اینکه ملکه زنبور عسل در 24 ساعت حدود 2000 تخم می گذارد و می تواند 3 تا 5 سال زنده بماند این است که ملکه از غذای مخصوص تغذیه می کند در حالی که عمر زنبورهای دیگر 45 تا 60 روز است. زنبورها در سه روز اول مرحله رشد به آن دسترسی ندارند.این غذای خاص ژل رویال نام دارد و اهمیت آن در زندگی زنبورها مانند ژل رویال در زندگی زنبورها است.

عوارض کرم ژل رویال

واکنش‌های آلرژیک می‌تواند ناشی از ترکیبات اصلی ژل رویال (عمدتاً ۲ نوع پروتئین) باشد، اما همچنین از دانه‌های گرده موجود در ژل رویال از گیاهان خاصی که افراد به آن‌ها حساسیت دارند یا امولسیفایرهای مورد استفاده در ظرف ایجاد می‌شود. نیز ظاهر می شود. مواردی از آنافیلاکسی، اسپاسم برونش و آسم به دلیل استفاده از شیر میانی گزارش شده است. از دیگر علائم این نوع آلرژی می توان به درماتیت تماسی، فشار خون پایین و مشکلات گوارشی اشاره کرد.

مضرات و عوارض ژل رویال

در تمام مقالات تایید شده است که عوارض جانبی کرم رویال بسیار نادر است.
اگر در هیچ یک از دسته های بالا قرار نمی گیرید، هیچ عارضه جانبی دیگری برای شما وجود ندارد. طبق توصیه، مقدار کمی ژل رویال مصرف کنید و سپس مقدار آن را به مقدار مورد نظر افزایش دهید.

افراد بسیار کمی بعد از نوشیدن ژل رویال علائم زیر را به عنوان عوارض جانبی تجربه کرده اند: اگزما، خارش، سرفه، گیجی، مشکلات گوارشی، افزایش ضربان قلب، درد قلب، بی قراری و حالت تهوع. اما به محض اینکه الکل را ترک کردم، تمام این علائم ناپدید شدند.
با این حال، ممکن است پس از شروع درمان به سرعت برطرف شود. این یک واکنش فیزیولوژیکی بدن است که به زودی برطرف خواهد شد. برخی از علائم آن عبارتند از: سردرد، بدن درد، خارش و حتی شل شدن روده (اسهال خفیف). هیچ اتفاق دیگری نخواهد افتاد.

مقدار و مدت مصرف ژل رویال

کودکان بالای یک سال 20-30 میلی گرم قبل از صبحانه

بزرگسالان 50 تا 100 میلی گرم سه بار قبل از غذا

 2 قاشق چایخوری قبل از صبحانه و ناهار، مخلوط با گرده و عسل

 

ژل رویال، که به آن شاهانگبین نیز گفته میشود، یک ماده غذایی غنی است که توسط زنبورهای کارگر برای تغذیه زنبور ملکه تولید میشود. این ماده دارای خواص بسیاری برای پوست است و در دسته محصولات مراقبت پوست قرار می گیرد، از جمله:

 

  • مرطوبکنندگی: ژل رویال خاصیت مرطوبکنندگی دارد و میتواند به حفظ رطوبت پوست کمک کند
  • کاهش التهاب: به دلیل داشتن خواص ضدالتهابی، میتواند در کاهش التهابات پوستی مؤثر باشد
  • تولید کلاژن: اسیدهای آمینه موجود در ژل رویال به تولید کلاژن کمک میکنند که برای سفتی و استحکام پوست ضروری است
  • ضد چروک: میتواند به کاهش چین و چروکهای پوست کمک کند و به جوانسازی پوست منجر شود
  • درمان جوش و آکنه: به دلیل داشتن خواص آنتیبیوتیکی و ضد قارچی، میتواند در درمان جوشها و آکنه مؤثر باشد

ژل رویال میتواند به صورت موضعی بر روی پوست استفاده شود و یا به عنوان مکمل غذایی مصرف گردد. همیشه قبل از استفاده از محصولات جدید بر روی پوست، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا از سازگاری آن با نوع پوست خود اطمینان حاصل کنید

 

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ