تفاوت کراتینه و پروتئینه مو


تفاوت کراتینه و پروتئینه مو

مو در اثر عوامل محیطی،تغذیه نامناسب، خشکی هوا، رنگ و دکلره، استفاده بیش از حد از اتو و سشار آسیب میبیند. برای ترمیم موی آسیب دیده می توان از محصولات بازسازی کننده و تقویت کننده برای مو استفاده کرد. کراتینه و پروتئینه هر دو روشهایی برای ترمیم موی آسیب دیده هستند. اما کدام روش مناسب است و منجر به تقویت مو می شود و کدام روش موقتی و مضر است؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید با روش کار هر یک از این روشها آشنا شویم.

کراتینه چیست؟

کراتین ماده ای است در ساختار مو وجود دارد. در اثر عدم مراقبت از مو،این کراتین از دست رفته و کمبود آن موجب ایجاد ظاهری خشک و شکننده در مو می شود.

روش کار کراتینه به این صورت است که به مو مقادیر زیادی کراتین مصنوعی زده می شود و سپس مو شسته شده و با اتویی با دمای بسیار بالا حدود 450 درجه فارنهایت خشک می شود. کاملا مشخص است که این دمای بالا آسیب زننده است. بعد از انجام کراتینه موهای شما لخت و براق و جوان به نظر می رسد. به مدت 2 تا 5 ماه ماندگاری دارد و با رشد مو موهایی که از ریشه رشد میکنند به همان سبک قبلی هستند و اگر مو ذاتا فر باشد از ریشه بصورت فر رشد میکند و فقط بخشی از مو که کراتینه شده صاف باقی می ماند. کراتینه بیشتر از آنچه روشی برای ترمیم و تقویت مو باشد روشی موقتی برای صاف کردن مو و ایجاد ظاهری زیبا برای مو است.

پروتئینه مو

در روش پروتئینه از مواد صاف کننده برای مو استفاده نمی شود. بیشتر هدف تقویت مو و تغذیه آن با مواد پروتئینه است. در این روش هم مواد پروتئینه روی مو قرار اده می شوند و سپس مو را شسته و اتو میکنند. این روش ظاهر صاف و براق و یکدست کراتینه را نداردو فقط مو را تقویت میکند.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ