تقویت ناخن با ابلیمو و نمک (روش خانگی)


تقویت ناخن با ابلیمو و نمک (روش خانگی)

آیا می دانستید که نمک می تواند به رشد ناخن های شما کمک کند؟ در اینجا دو دستور العمل برای نتایج خوب وجود دارد، بسیاری از روش های طبیعی دیگر به جز نمک نیز موثر هستند. خیلی ها دوست دارند ناخن های بلند و محکمی داشته باشند، به نظر شما این غیر ممکن است؟
شما در واقع می توانید یاد بگیرید که چگونه ناخن ها را با نمک رشد دهید. نتایج شگفت انگیز است و ناخن های شما حتی اگر کثیف باشند عالی به نظر می رسند. با نکات زیر می توانید قبل از رنگ کردن ناخن های زیبایی داشته باشید:

نحوه رشد ناخن با نمک

نکته اول: نمک، قرص نمک معمولی

استفاده متداول از نمک سفره به رشد سریعتر ناخن های شما کمک می کند.
یکی از ساده ترین نکات برای رشد سریع ناخن ها استفاده از نمک است.
چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را به یک کاسه آب گرم اضافه کنید.
انگشتان خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آبگرم کوچک خیس کنید.
اگر ناخن زردی دارید، چند قطره آب لیموی تازه به آن اضافه کنید، توجه داشته باشید که می تواند باعث تحریک شود.

دستور دوم: نمک دریای مرده

در اینجا روش دیگری برای رشد سریع ناخن ها با نمک وجود دارد. نمک دریای مرده حاوی بسیاری از مواد معدنی اضافی است که می تواند به ساختن ناخن های قوی کمک کند.
یک کاسه را با آب گرم پر کنید و یک قاشق غذاخوری نمک دریای مرده و چند قطره اسانس به آن اضافه کنید.
ناخن ها و انگشتان خود را به مدت 15 دقیقه خیس کنید.
دست ها را باید با صابون آنتی باکتریال شسته و روی پارچه تمیز خشک کنید.
پس از آن دستان خود را با لوسیون کافی حاوی ویتامین E مرطوب کنید و هفته ای چند بار تکرار کنید.

تقویت ناخن ها با آب لیمو

آب لیمو باعث تقویت ناخن ها و براق شدن آن ها می شود. 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به یک قاشق غذاخوری آب لیمو اضافه کنید. این مخلوط را حرارت دهید تا حرارت آن احساس شود. با استفاده از یک توپ پنبه ای به ناخن های خود بمالید و برای درمان ناخن های شکننده در طول شب از دستکش استفاده کنید.

همچنین مقدار مساوی روغن آرگان و آب لیموی تازه را با هم مخلوط کنید. ناخن های خود را به مدت 20 دقیقه در این محلول بگذارید. این دو درمان را یک بار در روز به مدت دو تا سه هفته انجام دهید.

آب لیمو و جوش شیرین برای تمیز کردن ناخن ها

آب لیمو و جوش شیرین ترکیبی عالی برای شفاف کردن ناخن ها است. اسید موجود در آب لیمو و جوش شیرین لکه ها را از روی ناخن ها پاک می کند.

3 قاشق آب، 2 قاشق جوش شیرین و 10 قطره آب لیمو را با هم مخلوط کنید، ناخن های خود را به مدت 10 دقیقه در این مخلوط خیس کنید و به آرامی این مخلوط را با مسواک به ناخن های خود بمالید.

با این ترکیب ناخن های شما کاملا تمیز و سفید می شود.

روغن زیتون و آب لیمو برای تقویت ناخن ها

اگر می خواهید ناخن های خود را تقویت کنید، حتما از مخلوط روغن زیتون و آب لیمو استفاده کنید. ویتامین ها و مرطوب کننده های موجود در روغن زیتون به تقویت ناخن ها کمک می کند. و آب لیمو به تدریج ناخن ها را سفید می کند.برای استفاده از این ماسک، اگر لاک دارید، تمام لاک ها را پاک کنید و اگر ناخن مصنوعی دارید، آن را پاک کنید.

1/4 فنجان روغن زیتون را با آب نصف لیموترش تازه مخلوط کنید، ناخن های خود را به مدت 10 دقیقه در این مخلوط بگذارید، سپس ناخن های خود را به آرامی با آب گرم و صابون بشویید.این کار را روزانه انجام دهید تا تاثیر آن را ببینید.

مخلوطی از آب لیمو، روغن زیتون و روغن آرگان برای ناخن ها

اگر ناخن های شما شکننده و سیاه است، می توانید از مخلوط آب لیمو، روغن زیتون و آرگان استفاده کنید تا ناخن های خود را سالم و شفاف نگه دارید.این 3 ماده را به مقدار مساوی مخلوط کنید و ناخن های خود را به مدت 15 تا 20 دقیقه در آن خیس کنید.برای تاثیر کامل این ترکیب را روزانه به مدت 3 هفته روی ناخن های خود استفاده کنید.

آب لیمو و عسل برای تقویت ناخن ها

این ترکیب ماندگاری ناخن های شما را تضمین می کند و همچنین از شکنندگی آنها جلوگیری می کند. همچنین عسل خاصیت روشن کنندگی و پاک کنندگی زیادی دارد.

1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق چایخوری آب لیمو را مخلوط کرده و به مدت 30 دقیقه روی ناخن بمالید. سپس ناخن های خود را با آب گرم بشویید.

اگر ناخن های شما در طول رشد بسیار شکننده هستند و به محض رشد می شکنند، از این ترکیب برای تقویت ناخن های خود استفاده کنید.

آب لیمو و نمک دریا برای تقویت ناخن ها

اگر می خواهید ناخن هایی سالم، قوی و رنگارنگ داشته باشید، این ترکیب عالی است.1 قاشق نمک دریا و 1 قاشق آب لیموی تازه، 1/2 قاشق آب گرم را با هم مخلوط کنید، ناخن های خود را به مدت 15 دقیقه در این مایع قرار دهید، سپس با آب گرم و صابون بشویید، پس از شستن، کمی کرم مرطوب کننده بزنید. روی ناخن های شما

این ترکیب را روزانه به مدت ۲ هفته انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

نکات مهم درباره ناخن‌ها:

از جویدن ناخن خودداری کنید زیرا این کار به ناخن های شما آسیب می رساند.
ناخن های خود را به طور منظم و مرتب کوتاه کنید تا سریعتر رشد کنند.
برای دریافت ویتامین D برای رشد و استحکام ناخن، هر روز صبح ناخن های خود را در معرض نور خورشید قرار دهید.
ناخن ها را با مواد شیمیایی تماس ندهید و هنگام کار با مواد شیمیایی از دستکش استفاده کنید.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ