خواص بی نظیر گیاه آلوئه ورا برای پوست و مو


خواص بی نظیر گیاه آلوئه ورا برای پوست و مو

خواص معجزه آسای آلوئه ورا برای پوست

گیاه آلوئه ورا نواع مختلفی دارد. آلوئه ورایی که برای پوست استفاده می شود به نام صبرزرد شناخته می شود. آلوئه ورا یک آبرسان قوی برای پوست است و رطوبت پوست را حفظ میکند. بسیاری از محصولات مراقبتی پوست حاوی درصد مشخصی آلوئه ورا هستند.

درمان خشکی پوست

میتوانید گیاه آلوئه ورا را از عطاری ها خریداری کنید و هر بار بعد از حمام روی پوست خود قرار دهید . رطوبت موجو در پوست در اثر سشتشوی زیاد پوست، خشکی هوا، عوامل محیطی خارج می شود و از بین می رود و منجر به خشک شدن پوست می شود. گیاه آلوئه ورا تاثیر بی نظیری در درمان خشکی پوست و جلوگیری از از دست رفتن رطوبت پوست دارد. در واقع یک مرطوب کننده کاملا طبیعی است.

رفع آثار آفتاب سوختگی

اما خواص گیاه آلوئه ورا فقط به آبرسانی و خفظ رطوبت پوست خلاصه نمی شود. این گیاه شفابخش برای درمان آفتاب سوختگی فوق العاده است. ولی این به این معنی نیست که توانایی حفاظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید را دارد. برای محافظت از پوست در برابر اشعه های uv  خورشید حتما باید از ضد آفتاب استفاده شود.

ترمیم جای زخم و اگزما

خاصیت دیگر این گیاه درمان جای لک ، برش روی پوست و اگزمای پوستی می باشد.

 کاربردهای مختلف آلوئه ورا برای پوست مو مژه

برای استفاده از گیاه آلوئه ورا کافیست قسمتی از آن را برش داده مایع ژله ای را روی پوست بگذاری و بیست دقیقه بعد آن را بشویید. برای پرپشت شدن و تقویت مژه و ابروها می توانید این ژل را با روغن زیتون یا روغن کرچک ترکیب کرده به کمک یک اپلیکاتور روی مژه و ابروها بکشید.

 

 تعدادی از محصولاتی که از ژل آلوئه را به میزان بالایی در ترکیبات خود بهره گرفته اند:

میسلار واتر آلوورا و اسید هیالورونیک گارنیر مدل saf & temiz

 

ژل شستشوی صورت لیمو و آلوئه ورا نوتروژینا مخصوص پوست چرب

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ