راهنمای انتخاب کرم پودر


راهنمای انتخاب کرم پودر

 از بین طیف وسیعی از برندهای مختلف کرم پودر با رنگبندی های متنوع و میزان پوشش و ماندگاری متفاوت چطور میتوانیم بهترین را انتخاب کنیم. تشخیص اینکه از بین این همه کرم پودر کدام مورد جلوه بهتر و پوشانندگی مورد نظر را میدهد به فاکتورهای مختلفی وابسته است. کرم پودری که هم عیوب صورت را بپوشاند و هم به اندازه مناسب مات یا درخشنده باشد روی پوست نماسد و ظاهری طبیعی به پوست بدهد. شناخت نوع پوست، رنگ پوست و داشتن اطلاعات کافی از ویژگی های نوشته شده روی کرم پودر به ما کمک میکند انتخابی سریعتر و دقیق تر داشته باشیم. 

برای انتخاب کرم پودر فاکتورهایی مثل  نوع پوست، رنگدانه های پوست و همچنين ميزان پوششی که نياز دارید، دخیلند. اگر پوست شما کرم پودر را به سرعت جذب میکند بهتر است کرم پودر چرب تری را انتخاب کنید و از کرم پودرهای فاقد چربی استفاده نکنید. اما اگر پوست شما چرب است بهتر است از کرم پودرهای پودری استفاده کنید.

رنگ پوست

کرم پودری که انتخاب میکنید باید متناسب با رنگ پوست و جنس پوست باشد تا بتواند ظاهری زیبا و طبیعی به پوست بدهد. پس قبل از انتخاب کرم پودر لازم است تناژ و زمینه رنگی پوست خود را بدانید. ته رنگ یا زمینه پوست می تواند سرد، گرم یا خنثی باشد. برای شناسایی رنگ زمینه پوست به رنگ رگهای دست خود نگاه کنید.

  • اگر آبی یا بنفش باشد پوست شما سایه صورتی، قرمز یا آبی دارد و از نوع سرد است.
  • اگر سبز باشد تناژ پوست شما گرم است.
  • اگر روی دست هم رگهای سبز و هم آبی و بنفش وجود داشته باشد تناژ پوست خنثی است.

 

روی اکثر کرم پودرها برچسبی برای رنگ زمینه پوست قرار داده شده است. حرف (cool)C برای پوستهای سرد حرف W (warm) برای پوستهای گرم و N (neutral) برای پوستهای با زمینه رنگی خنثی مناسب است. اما اگر کرم پودری این نشانه را نداشت چطور ؟ کرم پودرهای با رنگ متمایل به صورتی برای پوستهای سرد و کرم پودرهای متمایل به زرد برای پوستهای گرم مناسبند. معمولا روی کرم پودرها این حروف درج می شود.

نوع پوست

تا این مرحله رنگ مناسب برای کرم پودر را پیدا کردیم اما کرم پودر باید با نوع پوست نیز متناسب باشد. سه نوع پوست داریم:

  • پوست چرب oily skin 
  • پوست خشک dry skin
  •  پوست مختلط combination skin

 اگر نوع پوست خود را نمی دانید مقاله تشخیص نوع پوست را بخوانید. پوست چرب براق است پس کرم پودری برای پوست های چرب مناسب است که برق پوست را کم کند یا از بین ببرد کرم پودر مات و فاقد چربی انتخاب مناسبی است روی این کرم پودرها oil free نوشته شده است. پوست های معمولی و پوست های مختلط باید فرمولاسیون های متفاوت را تست کنند تا ببینند کدام یک برای پوست آنها بهتر عمل می کند. کسانی که پوست خشک دارند و مایلند پوستشان درخشان به نظر برسد از کرم پودرهایی استفاده کنند که روی آنها یکی از  Lumiere, Luminous,Radiance قید شده باشد.

 میزان کاور

نهایتا در انتخاب کرم پودر باید در نظر بگیرید چه میزانی از پوشش مد نظر شماست:

  • پوشش زیاد full coverage
  • پوشش متوسط medium coverage
  • پوشش سبک sheer coverage

معمولا روی کرم پودرها میزان پوشش آنها نیز نوشته می شود بنابراین آشنایی شما با این اصطلاحات به شناسایی محصول مورد نظرتان کمک میکند.

 تست کرم پودر

برای تست کرم پودر یکسری فاکتورها لازم است در نظر گرفته شود نظیر نور محیط و محل تست کرم پودر روی بدن.

 

محل مناسب روی پوست: هیچوقت کرم پودر را روی ساق دست تست نکنید چون رنگ ساق دست با صورت متفاوت است . بهترین قسمت برای تست کرم پودر، ناحیه بین گردن و صورت است.

نور مناسب : کرم پودر را در نور طبیعی تست کنید تا رنگ واقعی آن را روی پوست مشاهده کنید. نور فلورسنت (با نورسفید قوی) باشد و یا نور بسیار کم رمق زرد رنگ (با نورناکافی) مناسب نیست.  نور LED برای آرایش مناسب است.

در ادامه بخوانید: مراحل یک آرایش کامل و پنکک بهتر است یا کرم پودر؟

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ