راهکارهای رفع منافذ باز پوست


راهکارهای رفع منافذ باز پوست

روی پوست همه افراد منافذ وجود دارد اما این منافذ روی بعضی پوستها بزرگتر میشوند و ظاهری اصطلاحا پرتقالی به پوست می دهند. در این مقاله هر آنچه برای کوچک کردن منافذ باز پوست لازم است را می آموزید. منافذ باز پوست حتی با آرایش هم قابل پوشاندن نیست و تنها راهی که برای داشتن پوستی صاف و یکدست و بدون منافذ پرتقالی داریم کوچک کردن منافذ باز است. 

 

 

 منافذ پوست چگونه ایجاد می شوند؟

برای هر فولیکول مو روی پوست یک منفذ وجود دارد که مو بتواند از آن خارج شود. روی سطح پوست صورت نیز مانند بقیه بدن مو وجود دارد اما بسیار ریز و کمرنگ هستند. چرب بودن پوست یا آلودگی های موجود روی پوست، این منافذ را می بندد و اجازه تنفس به منافذ روی پوست نمی دهد و باعث می شود منافذ پوست برای امکان تنفس کشیده شده و بزرگتر شوند.

 

راه حل های طبیعی و ماسک های خانگی برای رفع منافذ

استفاده از ماسک های طبیعی منافذ را کوچکتر می کند. برای نتیجه گرفتن از ماسکهای طبیعی بایستی روزانه و بصورت مداوم از این ماسکها استفاده کنیم تا تاثیر آن را ببینیم.

  • سرکه سیب با کاهش التهاب پوست و پاکسازی و جمع کردن پوست، در بستن منافذ پوست بسیا موثر است.
  • سفیده تخم مرغ حاوی اسیدهای آمینه و آنزیم های جوان کننده پوست است پوست را عمیقا پاک میکند.
  • موز، روغن آرگان، روغن جوجوبا و خیار از دیگر مواد طبیعی موثر برای بسته شدن منافذ پوست هستند.
  •  در صورتی که سینوزیت ندارید می توانید با ماساژ تکه های یخ روی پوست، منافذ را کوچکتر کنید. عسل حاوی پتاسیم است و باکتری های منافذ را از بین میبرد ماسک عسل و ماست را نیز می توانید برای کوچک کردن منافذ امتحان کنید.
  • آلوئه ورا با پاکسازی و تامین رطوبت پوست منافذ را کوچک میکند.

 

نکات لازم هنگام خرید لوازم آرایشی برای رفع منافذ پوست

 از بین محصولات مراقبتی و آرایشی به دنبال محصولاتی بگردید که غیر کومودون زا یا غیر کمدوژنیک و فاقد چربی باشند. از محصولات حاوی رتینوئید استفاده کنید که چرخه سلولی پوست را بهبود می دهند و در شادابی پوست و کوچک شدن منافذ موثرند.

توصیه هایی برای رفع منافذ پوست

با استفاده از ژل با فوم شستشوی صورت آرایش خود را پاک کنید هرگز با آرایش نخوابید و هفته ای یک بار پوست را با استفاده از اسکراب لایه برداری کنید تا سلولهای مرده از روی پوست برداشته شده تنفس پوست بهتر انجام شود. حتما از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا آسیب ناشی از نور خورشید به پوست موجب از دست رفتن کلاژن پوست می شود و نهایتا باعث می شود منافذ بزرگتر دیده شوند.

 گاهی افزایش منافذ پوست و بزرگتر شدن آنها به دلیل تغییرات هورمونی دوره بارداری یا یائسگی است. پس اگر در این بازه زمانی پرتقالی های صورت شما زیاد شد نگران نباشید.