روشهای جدید لایت مو


روشهای جدید لایت مو

مش مو یا لایت مو رشته هایی از مو را به رنگی دیگر در می آورد و از این طریق جلوه زیبایی به مو می بخشد. انواع متنوعی از لایت مو وجو دارند که شاید حتی اسم آنها را هم نشنیده باشید. روشهایی مثل لولایت هایلایت سان لایت و دارک لایت یا لایت شطرنجی، پلنگی، گربه ای، بارانی و غیره. با ما همراه باشید تا انواع رایج لایت را معرفی کنیم و تفاوتهای آنها را ببینیم.

تفاوت لولایت هایلایت سان لایت و مون لایت

هایلایت که رایجترین نوع لایت است دسته هایی از مو را به کمک فویل یا کلاه جدا میکند و با دکلره و سپس رنگهای روشن به رنگی با زمینه متفاوت با رنگ اصلی مو در می آورد.

لولایت دقیقا برعکس هایلایت است مش های تیره روی رنگ زمینه روشن گذاشته می شود. برای افرادی که رنگ موهایشان روشن است و میخواهند جلوه ای متفاوت ایجاد کنند یا کسانی که رنگ موی خود را به روشن تغییر داده اند و حالا این رنگ روشن دلشان را زده است و میخواهند تغییری ایجاد کنند بهتر است به جای رنگ کردن کل مو، روش لولایت امتحان کنند. 

سان لایت لایه رویی مو را به رنگ روشن در می آورد و لایه های زیرین مو رنگ زمینه خود را حفظ میکنند. در این نوع لایت معمولا از رنگهای مسی و طلایی که رنگ نور خورشید را تقلید میکند برای این نوع لایت استفاده می شود.

مون لایت برعکس سان لایت است یعنی لایه  زیرین موها را به رنگ روشن در می آورند و لایه رویی رنگ اصلی را دارد.