روشهای طبیعی جلوگیری از چین و چروک پوست


روشهای طبیعی جلوگیری از چین و چروک پوست

روشهای بهبود چین و چروک پوست

چین و چروک به دلایل مختلفی ممکن است به وجود بیاید. بدن دارای مقادیر مشخصی کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک است که حالت کشسانی به پوست بخشیده و پوست را جوان و شاداب نشان میدهند. میزان این مواد در بدن با افزایش سن رو به کاهش می گذارند و پوست درصدی از بافت چربی خود را از دست می دهد در نتیجه با افزایش سن روند پیری پوست از سن 40 سالگی شروع می شود. در صورت عدم رسیدگی به چین و چروکها عمق آنها بیشتر شده و درمان آن دشوارتر می شود. علاوه بر اثر اجتناب ناپذیر سن، عواملی مانند اشعه مضر خورشید، آلودگی هوا، مصرف سیگار و الکل، استرس، کم خوابی، تغذیه نادرست روند پیری پوست را سریعتر میکنند.

قبل از اینکه به معرفی انواع ضد چروک بپردازیم لازم است انواع چین و چروک های پوست را بشناسیم تا محصولی متناسب با نوع چروک پوست خود انتخاب کنیم.

انواع چین و چروک:

  • چین و چروکهای استاتیک: در حالت عادی و حتی وقتی صورت در حالت انقباضی خاصی قرار ندارد هم دیده می شوند.
  • چین و چروکهای داینامیک: با حرکت اجزای صورت دیده می شوند مانند خط اخم، خط لبخند و خطوط افقی پیشانی

راه حلها:

روشهای غیر طبیعی برای رفع چین و چروکها از روی پوست مانند تزریق ژل و بوتاکس با توجه به عوارض و برگشت آن توصیه نمیشود. استفاده از روشهای طبیعی برای تامین نیاز پوست و کمک به پوست در بهبود و جلوگیری از چین و چروکها نتیجه مطلوبتری دارد.  

  • کلاژن سازی:

با افزایش سن میزان کلاژن موجود در بدن کاهش می یابد. برای جبران کلاژن از دست رفته می توانید از مواد غذایی حاوی کلاژن مانند ماهی، گوشت گاو و مرغ استفاده کنید یا مکمل ها و قرص های کلاژن را مصرف کنید. مصرف قرص کلاژن به همراه ویتامین c به جذب و تاثیرگذاری بیشتر آن کمک میکند.

 

علاوه بر این اشعه های مضر خورشید و آلودگی های محیطی، مصرف سیگار و الکل، استرس و بی خوابی همگی مواردی هستند که موجب شکسته شدن رشته های کلاژن می شوند. یکی از قرص هایی که پیشنهاد متخصص پوست و موی سایت ادن بیوتی برای تامین کلاژن و سایر مواد مورد نیاز پوست موی شماست قرص 180 عددی هیرتامین است که تاثیر فوق العاده ای در رفع چین و چروکهای پوست و همچنین کاهش ریزش مو دارد.

  • مصرف آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدانها بطور طبیعی در اکثر میوه و سبزیجات یافت می شود و آسیب های پوست را به حداقل می رسانند. در اکثر محصولات مراقبت از پوست برای تاثیرگذاری بیشتر، عصاره گیاهان و میوه های حاوی آنتی اکسیدان بکار می رود. مواد حاوی ویتامین های C,E و سلنیوم آنتی اکسیدانهای طبیعی هستند که به وفور در هسته انگور، چای سبز و گوجه فرنگی یافت می شوند.

 مهم ترین ویژگی آنتی اکسیدان ها از بین بردن اثر مخرب رادیکالهای آزاد است. رادیکالهای آزاد ملکولهای ناپایداری هستند که توسط عوامل مخرب محیطی مثل اشعه های مضر خورشید و آلودگی های محیطی ایجاد میشوند و موجب پیری زودرس می شوند. شد آفتاب یک سد محافظتی در برابر پرتوهای خورشید است اما به تنهایی نمی تواند از ایجاد رادیکالهای آزاد جلوگیری کند.

  • تحریک غدد

در ترکیبات برخی از ضد چروک ها عصاره گیاهانی مانند عشقه دم اسب و الکمیلا برای تحریک کلاژن سازی بکار می رود. عصاره این گیاهان در ترکیبات برخی کرم های ضد چروک و جوانساز بکار رفته اند.

در کنار استفاده از مواد غذایی و قرصها و مکمل های کلاژن ساز و مصرف میوه و سبزیجات و آنتی اکسیدانها و همچنین محافظت از بدن در برابر رادیکالهای آزاد از کرم های ضد چروک متناسب با پوست خود استفاده کنید. کرم یا ژل دور چشم را بصورت منظم استفاده کنید.

در هفته دو بار لایه برداری انجام دهید. لایه برداری علاوه بر رفع چروکهای سطحی، جذب کرم های کلاژن ساز و رفع کننده چین و چروک را عمیق تر انجام میدهد و سریعتر به نتیجه مطلوب می رسید. نبض زیبایی تویی...

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ