طراحی روتین پوستی


طراحی روتین پوستی

اگر به سلامت پوست خود اهمیت میدهید و مایلید پوستی شاداب و جوان داشته باشید، یک برنامه منظم رسیدگی به پوست برای شما الزامیست تا نیاز کامل پوستشان را در هر فصلی و هر سن و سالی تامین کند. به این برنامه منظم روزانه اصطلاحا روتین پوستی کفته می شود. روتین پوستی مربوط به روز با روتین پوستی شب قطعا متفاوت است. در این مقاله روتین روز و شب و ترتیب انجام مراحل روتین را توضیح داده ایم. برای هر مرحله محصولات متنوعی از معتبرترین و محبوبترین برندهایی که امتحانشان را پس داده اند در سایت قرار دادیم. انتخاب محصول هر مرحله باشما البته میتوانید در این زمینه از مشاورهای با تجربه ما هم کمک بگیرید.

 

 ۱: پاک کردن صورت با محصولات بر پایه‌ی آب (میسلار واتر): ابتدا آلودگی های روی پوست یا آرایش موجود روی پوست را با استفاده از میسلارواتر متناسب با نوع پوست خود پاک کنید. برای پاک کردن آرایش می توانید از دستمال مرطوب هم استفاده کنید اما دستمال مرطوب نمیتواند به خوبی میسلارواتر منافذ پوست را تمیز کند علاوه بر اینکه ترکیبات موثر میسلارواتر را هم ندارد و گاها موجب خشکی پوست می شود.


۲: استفاده از تونر: بعد از پاک کردن آرایش و رفع آلودگی های محیطی از روی پوست نوبت شستشوی پوست با شوینده ای مناسب پوست است برای این منظور تونر را پیشنهاد میکنیم. با شستشوی پوست ممکن است بخشی از چربی پوست شسته شده و ph پوست از حالت تعادل خارج شود. بعد از اینکه آرایشتان را کاملا پاک کردید نوبت به استفاده از یک تونر مناسب است تا ph پوست را تنظیم و متعادل کند، تونر باید متناسب با نوع پوست انتخاب کنید. بلافاصله بعد از پاک کردن صورت، تونر را مستقیما به آرامی روی پوست بریزید یا آن را روی پنبه ریخته و روی صورت به سمت بیرون بکشید. شستشوی صحیح پوست قبل از طوبت رسانی به پوست انجام می شود. برای تنطیم ph و چربی پوست اجازه دهید تونر جذب شود سپس آبرسانی کنید.


۳: سرم آنتی اکسیدان: بعد از تمیز شدن پوست نوبت تغذیه پوست و آبرسانی به آن است. چند قطره سرم را روی صورت و گردن بریزید.
در سرم‌ها مقدار زیادی از یک ماده‌ی خاص وجود دارد. سرم بر پایه‌ی آنتی اکسیدان از پوست در مقابل آسیب ناشی از مولکول‌های ناپایدار موسوم به رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. ویتامین C و ویتامین E آنتی اکسیدان‌های رایجی هستند که از آن‌ها برای بهبود بافت و استحکام پوست استفاده می‌شود.

۴: کرم آبرسان: پوست تمیز و متعادل شد حالا نوبت تغذیه پوست با یک آبرسان قویست. در این مرحله آبرسانی به پوست به صورت عمقی توسط آبرسان انجام میشود.
۵: مرطوب‌ کننده: بعد از آبرسانی پوست با استفاده از مرطوب کننده،یک لایه محافظتی روی پوست ایجاد می شود تا رطوبتی که در مرحله قبل به عمق پوست رسیده را حفظ کنید.
۶: ضد آفتاب (مرحله مهم در روتین پوستی صبحگاهی)
در روتین روزانه بعد از تغذیه پوست استفاده از ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید ضروری است. کرم ضد آفتاب را بدون محدودیت روی تمام صورت پخش کنید و ماساژ دهید. حتما ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن ضد آفتاب بزنید. هرگز محصولات مراقبت از پوست را روی ضد آفتاب استفاده نکنید زیرا این کار باعث رقیق و ضعیف شدن ضد آفتاب می‌شود.

 

روتین پوستی مخصوص شب

 روتین پوستی شب مشابه روتین پوستی روز است با این تفاوت که پس از پاک کردن آرایش از یک اسکراب برای لایه برداری استفاده کنید و در مرحله آخر نیز به جای ضد آفتاب از کرم دور چشم استفاده کنید. لایه برداری برای هر فرد و با توجه به نوع پوست متفاوت است. بعضی افراد می توانند هر روز پوستشان را لایه برداری کنند، در حالی که دیگران لازم است فقط یکی، دو بار در هفته لایه برداری کنند.

بنابراین ترتیب روتین شبانه به صورت زیر است:

1- میسلار واتر 

2- اسکراب

3- تونر

4-آبرسان

5- مرطوب کننده

6-کرم دور چشم

برای نتیجه گیری بهتر، از هر نوع محصول مراقبتی پوست به اندازه مشخصی باید استفاده شود. برای مشاهده ی این اندازه ها مقاله ی مقدار استفاده از محصولات مراقبت پوست را مطالعه بفرمایید.

برچسب ها

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ