عادتها و باورهای غلط آرایشی


عادتها و باورهای غلط آرایشی

1- در سن بالا نمیتوان موی بلند داشت: بسیاری از افراد بر این باور می‌باشند که با بالا رفتن سن باید موهای خود را کوتا کنند حتی اگر به موی بلند علاقه داشته باشند. درست است که در سن بالا موها شکننده می شود اما اگر به مو رسیدگی شود نیازی به کوتاه کردن ندارد.
2- اگر موهر روز شسته شود آسیب می بیند. شستشوی رزانه مو به هیچ وجه شفافیت و براقی مو را از بین نمیبرد. خصوصا اگر از شامپوهایی با فرمولاسیون خوب و قوی استفاده کنید.

3- رنگ کانسیلر باید از کرم زیرساز روشن تر باشد. این هم یک باور غلط است در واقه رنگ کانسیلر و کرم پودر باید نزدیک به رنگ پوست باشد. کانسیلر روشن تر باعث می شود نقاط تیره پوست بیشتر نمایان شود و عیوب پوست بیشتر به چشم بیاید.

4-  رژ قرمز برای موهای رنگ قرمز نباید استفاده شود

5- تست کرم پودر روی ساق دست : اگر برای تعیین رنگ کرم پودر مناسب با پوست، آن را روی مچ دست امتحان میکنید باید بدانید رنگ ساق دست با پوست صوت متفوت است و بهترن محل برای تست رنگ کرم پودر ناحیه بین فک و گردن است.

 6-  کوتاهی مو و چیدن نوک مو به رشد مو کمک میکند. در واقع رشد مو ارتباطی با کوتاهی مو ندارد. با کوتاه کردن انتهای مو، میتانید موهای شاداب تر و درخشان تری داشته باشید.

7- استفاده از ریمل روی مژه های پلک پایین چشم را افتاده نشان میدهد.

بسیاری از افراد بر این باور می‌باشند که اگر به مژه پلک پایین خود ریمل نزنند زیباتر به نظر می‌رسند، در صورتی که از ریملی استفاده میکنید که ریزش ندارد و زیر چشم را سیاه نمیکند اگر به مژه های پایین پلک خود ریمل بزنید زیباتر می‌شوید.

8-استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

قبل از اینکه از کانسیلر برای زیر چشم استفاده کنید بهتر است ابتدا کرم پودر بزنید. زیرا استفاده از کانسیلر بدون زیرساخت کرم پودر باعث جذب مقدار بیشتری کانسیلر می شود و جلوه ای غیرطبیعی ایجاد میکند.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ