مفهوم علائم و نشانه های روی لوازم آرایشی


مفهوم علائم و نشانه های روی لوازم آرایشی

معمولا پشت هر محصول علامتهایی درج شده که اطلاعات مفیدی در مورد محصول در اختیارمان قرار می دهد. شناخت این علامتها به ما کمک میکند تصمیم دقیق تری در انتخاب محصول داشته باشیم. پرکاربردترین علامتها در این مقاله معرفی شده اند.

 

علامت نقطه ی سبز (Green Dot)

درج این علامت روی محصول یعنی در صورت تمام شدن محصول، کارخانه هزینه بازیافت آن را بر عهده می گیرد.


حلقه ی موبیوس (The Mobius Loop)

یعنی این محصول قابلیت بازیافت شدن دارد زیرا از مواد قابل بازیافت ساخته شده است. اگر عددی در وسط آن نوشته شده باشد، بدین معنا است که تولیدکنندگان آن محصول در مراحل ساخت و تولید آن، چه مقدار از بسته بندی محصول را با پسماندهای پس از مصرف ساخته اند


خرگوش در حال جهش (Leaping Bunny)
محصولاتی که علامت خرگوش در حال پرش را رو خود دارند آزمایشهای خود را روی حیوانات تست نمی¬کنند و به حقوق حیوانات احترام میگذارند.


PAO بازه زمانی بعد از بازکردن محصول
نشان دهنده طول عمر آن محصول است به این معنی که از زمانی که پلمپ محصول باز شود، تا چه مدت می توان از آن استفاده نمود. حرف M که مخفف کلمه Months به معنی ماه می باشد و تعداد ماههای باقیمانده از لحظه باز کردن محصول تا انقضا را مشخص می کند.


ساعت شنی ( BBE – Best Before End)

این محصولات تا حداگثر سی ماه باید مصرف شوند. در واقع علامت ساعت شنی بیانگر محدودیت طول عمر محصول است تفاوت آن با نماد PAO این است که نماد PAO به شما می گوید، پس از باز کردن محصول چه مدت می توانید آن را نگه دارید، اما ساعت شنی نشان می دهد که محصول فقط 30 ماه دوام خواهد داشت، چه درب محصول باز شود، چه پلمپ آن در طول این 30 ماه باز نشود.

 

گواهی ارگانیک بودن (EcoCert)
این علامت به این معنی است که تقریبا 95% از مواد اولیه بکار رفته در این محصول بر پایه گیاهان است و از مزارع ارگانیک بدست آمده اند. اگر به جای کلمه ی Organic، کلمه Natural رو دیدین، به این معنی هستش که 50% یا بیشتر از مواد اولیه بکار رفته بر پایه گیاهان است.


اشعه فرابنفش تایپ A (UVA)
این سمبل نشون میده که محصول مورد نظر کمترین میزان محافظت در برابر اشعه UVA رو دارد و نمیتواند جایگزین ضد آفتاب شود.

 

 

علامت تخمینی (Estimated Sign)
یعنی محصول مورد نظر ارزش هزینه ای که پرداخت کردید را دارد و به اندازه ای که پول میدهید تسهیلات دریافت می کنید.  به مصرف کننده اطمینان می دهد که میزانی که برای حجم محصول بر حسب گرم یا میلی لیتر در بسته بندی ذکر شده است، دقیق است. 

 


قابل اشتعال (Flammable)
به معنی قابل اشتعال بودن محصول است. برخی از محصولات آرایشی در ترکیبات خود مواد آتشزا مانند الکل و گاز پیشران دارند و اگر در مجاورت شعله های آتش یا گرمای زیاد قرار بگیرند، ممکن است شعله ور شوند.


علامت دست روی کتاب
این نماد وقتی به کار می رود که فضای کافی برای درج اطلاعات محصول مانند مشخصات، ترکیبات، نکات استفاده و غیره روی محصول وجود نداشته باشد. پس اگر اطلاعات بیشتری بخواهیم باید برگه راهنمای محصول را مطالعه کنیم.

 

علامت سیب سلامت
برای محصولات آرایشی ساخت داخل کشور، این نماد اجباری است و بیانگر استاندارد بودن محصول است.

 

 

 

 

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ