نسبت ترکیب رنگ مو به اکسیدان


نسبت ترکیب رنگ مو به اکسیدان

در این مقاله تمام نکاتی که در رنگ کردن مو لازم است رعایت کنید آموزش داده می شود. اگر علاقه دارید رنگ مو را در خانه انجام دهید ابتدا لازم است بدانید به چه نسبت اکسیدان و رنگ را با هم ترکیب کنید تا نتیجه مطلوبی به دست آورید. مقدار اکسیدان مورد استفاده برای هر رنگ، متفاوت است . مقدار اکسیدان مورد نیاز برای موی طبیعی نسبت به موهای رنگ شده نیز متفاوت است. معمولا روی جعبه رنگ مو مقدار اکسیدان لازم برای آن رنگ نوشته شده است و می توانید از آن کمک بگیرید. اگر روی جعبه رنگ عدد 1:2 نوشته شده یعنی به ازای یک تیوپ کامل از این رنگ باید دو برابر اکسیدان مصرف شود و اگر عدد 1:1 نوشته شود یعنی باید به اندازه همان تیوپ رنگ، اکسیدان بکار رود.

انواع اکسیدان:

3 درصد: اکسیدان 3% یا ولوم 10 یا اکسیدان 0.5. اکسیدان ضعیفی است و برای لایت و مش و رنگساژ کاربرد دارد.

6 درصد: اکسیدان 6% یا شماره 1 یا ولوم 20 نیز. معمولا برای پوشاندن تارهای سفید مو، آمبره و سامبره کاربرد دارد.

9 درصد: اکسیدان 9% یا ولوم 30 یا شماره 2 برای موهایی با رنگهای متوسط تا بلوند کاربرد دارد. در کل اگر رنگی که انتخاب کرده ا روشن است اکسیدان 9 درصد انتخاب بهتری می باشد.

12 درصد: اکسیدان 12 % یا شماره 3 یا ولوم 40 بسیار قوی بوده و مو را بسیار روشن میکند، در صورت استفاده نادرست ممکن است باعث سوختن و آسیب مو شود.  برای دکلره کردن مو و رساندن رنگ مو به پایه مورد نظر لازم است طی چند مرحله اکسیدان و پودر دکلره با هم ترکیب شوند. برای دکلره از اکسیدان 12 درصد استفاده کنید.

 

  • برای رنگهای روشن که نیاز به دکلره دارند بهتر است به آرایشگاه مراجعه کنید. دکلره نادرست ممکن است مو را بسوزاند.
  • قبل از رنگ کردن مو مطمئن شوید ماسک مو روی مو وجود ندارد چون وجود لایه ماسک مو روی بافت مو از رنگ گرفتن تارهای مو جلوگیری میکند.
  • چند هفته قبل از رنگ کردن، موهای خود را با انواع روغن ها تقویت کنید و سعی کنید از اتومو و سشوار برای خشک کردن مو استفاده نکنید.
  • روی موی خیس رنگ نگذارید.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ