همه چیز در مورد پودر بیک و فیکساتور


همه چیز در مورد پودر بیک و فیکساتور

پودر بیک چیست؟

پودر بیک برای تثبیت آرایش، مات کردن پوست و افزایش ماندگاری آرایش استفاده می شود.

  • برق پوست را میگیرد نواحی مثل دو طرف بینی و پیشانی و چانه که معمولا چرب می شود و برق می افتد را مات میکند.
  • آرایش را تمیز و یکدست کرده از ماسیدن کرم پودر روی پوست جلوگیری میکند. کمک میکند کرم پودر و آرایش پوست شما تا ساعتها تکان نخورد.
  • از جمع شدن کرم پودر در خطوط صورت جلوگیری میکند. خطوط ریز و چین و چروکهای روی صورت مانند زیر چشم و دور لب که با قرار گرفتن کرم پودر روی صورت مشخص شده اند را محو میکند.
  • میتوانید از پودر بیک برای ایجاد کنتراست و کانتور هم استفاد کنید مثلا زیر خط رژ گونه و برای برجسته تر نشان دادن گونه ها پودر بیک بزنید. در کل هر قسمتی از پوست که هایلایت شده و رنگ روشن خورده پودر بیک بزنید.
  • سفید رنگ است، بافت بسیار نرمی دارد و به راحتی روی پوست می نشیند. وقتی پودر بیک را به پوست صورت میزنید بطور غیر طبیعی سفید می شود، این پودر را بایستی پس از چند دقیقه با براش از روی پوست بردارید و اثر بی نظیرش در فیکس شدن آرایش را ببینید. بعد از برداشتن پودر بیک اثری از سفیدی آن باقی نمی ماند و تغییری در رنگ پوست ایجاد نمیکند.

 

نکات مهم در خرید پودر بیک

هنگام خرید کرم پودر، ترکیبات آن را بخوانید. وجود ترکیباتی مانند زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و سیلیکا در پودر بیک باعث می شود جلوه پوست خیلی سفید به نظر برسد و خصوصا هنگام عکس گرفتن ظاهری غیر طبیعی داشته باشد.

روش استفاده از پودر بیک

پودر بیک بعد از کرم پودر و کانسیلر استفاده می شود. پودر بیک را با یک اسفنج مرطوب با ضربه های آهسته روی قسمتهای روشن آرایش خود بزنید سپس با یک براش بادبزنی اضافه آن را از روی پوست بردارید.

تفاوت پودر بیک و فیکساتور

اسپری فیکساتور و پودر بیک هر دو تثبیت کننده آرایش هستند ولی تفاوتهایی با هم دارند:

  • پودر بیک فقط در نقاط روشن آرایش استفاده می شود اما اسپری فیکساتور روی کل آرایش
  • پودر بیک بعد از کرم پودر و کانسیلر استفاده می شود اما اسپری فیکس بعد از پایان کل آرایش
  • پودر بیک سفید رنگ است و پوست را مات میکند اما فیکساتور در رنگهای مختلف و بصورت شاین یا مات وجود دارد و باعث درخشندگی پوست می شود.

در ادامه بخوانید: تفاوت پنکک و کرم پودر

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ