چند راهکار ساده برای خلاص شدن از جوش سرسیاه


چند راهکار ساده برای خلاص شدن از جوش سرسیاه

 

در اين مقاله توضيحات كاملي در زمينه دلايل ايجاد جوش سرسياه، روشهاي پيشگيري و درمان جوش سرسياه، ماسكهاي خانگي و نكاتي كه در خريد لوازم آرايشي و مراقبتي براي كاهش جوش سرسياه خواهيد خواند. آلودگی و چربی وارد منافذ باز پوست شده در اثر اکسید شدن و ماندن در معرض اکسیژن، سیاه شده و بصورت جوش سر سیاه روی پوست نمایان می شود. بنابراین پوست های با منافذ باز و پوست های چرب بیش از سایرین مستعد جوش سرسیاه هستند. جوش سرسیاه فقط مختص پوست چرب نیست اگر پوست خود را منظم پاکسازی نکنید، در معرض آلودگی های محیطی باشید، با آرایش بخوابید جوش سرسیاه را روی پوست خود خواهید دید.

جلوگیری از جوش سرسیاه:

  • روتین پوستی: با رعایت منظم روتین پوستی تا حد زیادی از ایجاد جوش سرسیاه جلوگیری می شود. روتین پوستی شامل مراحل پاکسازی پوست با میسلار و سپس ژل شوینده، تونر برای تنظیم ph پوست، سپس آبرسان و مرطوب کننده است. در روتین پوستی دو بار در هفته لایه برداری انجام میشود، اگر پوست شما مستعد جوش سرسیاه است می توانید دو بار در هفته استفاده از ماسک های ضد جوش سرسیاه را نیز به روتین اضافه کنید. برای اطلاع از روتین پوست به مقاله روتین پوستی روزانه مراجعه کنید.
  • هنگام خرید محصولات مراقبتی و آرایشی پوست از محصولات غیرکومودون زا استفاده کنید این محصولات منافذ بسته روی پوست ایجاد نمیکنند.

 

رفع جوش سر سیاه

  • ماسک های خانگی

    ماسک گلاب و پودر قهوه، ماسک پودر زغال فعال و ژلاتین و آب، ماسک سفیده تخم مرغ و عسل، ماسک خاک رس و آب و دو قطره روغن درخت چای از جمله ماسک های خانگی برای رفع جوش سرسیاه هستند.

  •  ماسک ها و اسکراب های مخصوص رفع جوش های سرسیاه مثل اسکراب روزانه ضد جوش سرسیاه نوتروژین، ماسک صورت کانی های دریایی فریمن مدل mineral و ماسک اسکراب زغال فریمن مدل Polishing  از جمله محصولاتی هستند که برای رفع جوش سرسیاه بسیار موثرند و از طریق وبسایت ادن بیوتی می توانید سفارش دهید. 
  •  پاک کننده های حاوی اسید سالیسیلیک

      اسید سالسیلیک آلودگی ها و چربی ها و سلولهای مرده پوست را تجزیه میکند بنابراین محصولات حاوی این ماده برای از بین بردن جوش سرسیاه مناسبند.

  • یک بار در هفته از برس های دستی یا برقی مخصوص پوست استفاده کنید.
  •  در داروخانه ها داروهای مخصوص آکنه که غالبا حاوی بنزوئیل پراکساید است برای درمان جوش سرسیاه به شما پیشنهاد می شود. بنزوئیل پراکساید خاصیت ضد التهابی دارد و باکتری ها را از بین می برد اما برای جوش سرسیاه مناسب نیست چون ماهیت جوش سرسیاه التهابی نیست.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ