چگونه ناخن های محکم داشته باشیم


چگونه ناخن های محکم داشته باشیم

ناخن هم مانند پوست و مو نیاز به مراقبت روزانه دارد. شاید برای شما هم پیش آمده که با انجام کوچکترین کاری ناخن های شما می شکند و لایه لایه می شود. در این مقاله هر آنچه برای مراقبت از ناخن ها نیاز دارید تا ناخن هایی سالم، محکم و شفاف داشته باشید خواهید خواند.

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن

  • اولین و مهمترین بخش مراقبت از ناخن ها نظافت آنهاست. باکتری ها و میکروبها موجب تضعیف ناخن می شوند. ناخن ها را بطور مرتب تمیز کرده و بلافاصله خشک کنید.
  • ماندن طولانی مدت ناخن زیر آب موجب شکستن ناخن ها می شود. پس هنگام شستشوی ظروف و خصوصا استفاده از مواد شوینده حتما از دستکش استفاده کنید.
  • سلامتی کوتیکول با سلامتی ناخن ها ارتباط مستقیم دارد. کوتیکول پوست شفافی است که به شکل هلال ماه در محل ابتدایی رویش ناخن قرار دارد و از ناخن در برابر باکتری ها و عفونت محافظت میکند. پوست کوتیکول بسیار حساس است و سریع خشک می شود پس نیاز به مراقبت دارد. روزانه چند دقیقه انگشت را در آب ولرم بخوابانید سپس خشک کرده کوتیکول را با روغنهای طبیعی مانند روغن درخت چای چرب کنید.

در آرایشگاهها قبل از مانیکور و برق ناخن کوتیکول را می برند. گرچه بریدن کوتیکول اطراف ناخن به دوام بیشتر ناخن کاشته شده کمک میکند اما موجب آسیب جدی به سلامتی کوتیکول می شود. زیرا آلودگی ها راحت تر به ناخن نفوذ میکنند. توصیه می کنیم از آرایشگر خود بخواهید به جای برداشتن کوتیکول، با خلال دندان کوتیکول ناخن را به عقب هل دهد.

  •  ناخن گیر و سوهان و هر وسیله ای که با ناخن ها در تماس است را بطور مرتب ضد عفونی کنید.
  • هرگز برای پاک کردن لاک، ناخن ها را نخراشید. خراشیدن سطح ناخن، لایه بالایی ناخن را از بین می برد و به مرور ناخن های شما خشن می شود.
  •  ناخن ها را مرتب کوتاه کنید. سوهان ناخن را فقط در یک جهت بکشید زیرا کشیدن سوهان در جهت های مختلف باعث شکنندگی ناخن می شود.
  • گاهی کمبود آهن علت اصلی شکنندگی ناخنهاست. تغذیه صحیح و استفاده از مکملها موجب تقویت و استحکام ناخن می شود. مصرف روزانه آب به مقدار کافی درسلامتی و تقویت ناخن هم تاثیرگذار است.
  • فرم ناخن ها در استحکام آن موثر است. اگر ناخن ها را به فرم چهار گوش کوتاه کنید دیرتر می شکند. شکنندگی ناخن گاهی به دلیل کمبود ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن است. یکی از این مواد مغذی سلنیوم است. رژیم های غذایی افراطی و نادرست نیز موجب شکنندگی ناخن ها می شود. 

کرم دست و ناخن کامیل مدل Intensive

 

 

برچسب ها

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ