ژل شستشو یا فوم شستشوی صورت؟ کدام؟


ژل شستشو یا فوم شستشوی صورت؟ کدام؟

استفاده از بهترین مارک های محصولات مراقبتی پوست و گرانترین سرم ها نیز تا وقتی پوست کاملا تمیز نباشد اثربخشی چندانی نخواهد داشت. برای اینکه آبرسان ها، سرم ها و کرم های مرطوب کننده به عمق پوست نفوذ کند قبل از استفاده از این محصوات بایستی تمام آلودگی های رو سطح پوست به خوبی پاک شود. شستشو و پاکسازی صورت یکی از بخشهای الزامی روتین پوستی است حتی اگر صورت شما آرایش نداشته باشد در معرض آلودگی های محیطی قرار گرفته است.

انتخاب شوینده ای مناسب پوست که آلودگی و آرایش را به خوبی پاک کرده از طرفی موجب خشکی و حساسیت پوست نشود اهمیت زیادی دارد.

برای شستشوی صورت برندهای مختلفی وجود دارد. قبل از انتخاب برند، نوع محصول مناسب پوست خود را مشخص کنید. فوم شستشو یا ژل شستشو؟ کدام را انتخاب می کنید؟

فوم شستشو و ژل شستشو هر دو شوینده های غیرصابونی هستند. شوینده های صابونی اسیدیته پوست را برهم می زنند و برای پوست مضرند.

 

 

ظاهر فوم شستشو به شکل کف است. آلودگی ها و چربی های اضافی پوست را بصورت عمقی از بین می برد و برای پوستهای مستعد آکنه و خشک مناسب است. بافتی سبک دارد پوست را التیام بخشیده ضد حساسیت است. منافذ پوست را کاملا تمیز میکند. نسبت به ژل غلظت کمتری دارد اما کف بیشتری تولید میکند. اکثر فوم ها حاوی سولفات هستند که اثر پاک کنندگی قوی به فوم می بخشد. در صورتی که پوست حساسی دارید از فوم های فاقد سولفات استفاده کنید.

 

ژل شستشوی صورت بافتی ژلی دارد و مانند فوم سبک است. ژل شستشوی صورت کف و حباب کمتری تولید میکند بنابراین روی پوست نیاز به ماساژ بیشتری برای جذب دارد. اما پوست را تحریک نمیکند و پوست را رطوبت رسانی میکند. از لحاظ قدرت پاک کنندگی تفاوتی با فوم ندارد. برای پوست های چرب انتخاب مناسب تری است. توانایی باز کردن منافذ بسته پوست و پاکسازی بسیار عمیق پوست را دارد. معمولا حاوی اسید سالیسیلیک هستند که خاصیت ضد باکتریای دارد.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ