10 نکته اساسی در مراقبت از ناخن کاشت شده


10 نکته اساسی در مراقبت از ناخن کاشت شده

کاشت ناخن ظاهری زیبا و یکدست به ناخن ها می دهد و تاثیر بسیاری در زیبایی دستها دارد. خصوصا برای افرادی که ناخن های شکننده و کوتاه دارند و ناخن های آنها رشد نمیکند بهترین انتخاب است. در کنار کاشت ناخن لازم است به سلامت ناخن ها هم توجه کنیم و برای افزایش استحکام و طول عمر ناخن ها یکسری نکات ساده را رعایت کنیم.

کاشت ناخن یک کار تخصصی است وقتی به ناخن کار مراجعه میکنیم فقط به ظاهر و نتیجه کار توجه داریم فرم ناخن، رنگ و طرح ناخن را انتخاب میکنیم. اما ناخن کار بایستی نوع موادی که برای ناخن شما مناسب است را تشخیص دهد. کاشت ناخن به دو صورت پودری و ژلی انجام می شود. این دو ماده بافتی مشابه دارند، کاشت ناخن به کمک پودر کمی سخت تر است و برای افرادی که ناخن هایی ضعیف و با استحکام پایین دارند توصیه می شود. بقیه افزاد میتوانند از ژل هم استفاده کنند. 

 

کاشت ناخن را به یک ناخن کار حرفه ای و دارای تخصص بدهید زیرا عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است موجب عفونت قارچی ناخن ها شود. معمولا ناخن کارها قبل از شروع کار از یک محلول ضد قارچ روی ناخن استفاده میکنند ولی ابزارهای کار نیز باید تمیز و ضد عفونی شده باشد.

افزایش طول عمر ناخن کاشت شده

برای اینکه استحکام ناخن را در بازه زمانی بین کاشت تا ترمیم بالا ببرید نیاز به مراقبت از ناخن کاشت شده دارید.

  • بعد از کاشت ناخن به مدت 24 تا 48 ساعت ناخن ها نیاز به مراقبت دارند بنابراین سعی کنید در این مدت ناخن ها کمتر در معرض آب، حرارت، مواد شیمیایی و ضربه قرار گیرند تا تثبیت شوند.
  • برای شستشو و نظافت حتما از دستکش استفاده کنید برخورد ناخن کاشت شده با مواد شوینده خصوصا شوینده های قوی مثل مایع ظرفشویی کیفیت ناخن را از بین می برند باعث کاهش استحکام ناخن و تغییر رنگ آن می شوند.
  • هنگام آشپزی مواظب باشید ناخن ها در معرض جرارت قرار نگیرند. بعد از هر بار شستشوی دست از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا سلامت ناخن را بالا ببرید.
  • سلامت ناخن ها با سلامت کوتیکول ارتباط مستقیم دارد. کوتیکول پوست نازک اطراف ناخن است که در پایه ناخن قرار دارد. با استفاده از روغن کوتیکول آن را چرب کنید تا با تغذیه کوتیکول استحکام ناخن بالا برود.
  • کرم های مرطوب کننده یا ضد آفتابی که برای دست استفاده میکنید باید فاقد لانولین و مواد معدنی باشند زیرا باعث آسیب به ناخن کاشت شده می شوند.
  • ناخن های کاشت شده را هر روز بشویید و با یک برس نرم اطراف و زوایای آن را تمیز کنید و سپس با استفاده از کرم مرطوب کننده آنها را آبرسانی کنید. با این کار از ایجاد عفونتهای قاری جلوگیری میکنید.
  •  برای حفظ سلامت ناخن ها بعد از هر 2 یا 3 ماه ناخن ها را ریموو کنید کاشت انجام ندهید و به  ناخن ها استراحت بدهید.
  • ناخن های کاشت شده را با ناخن گیر کوتاه نکنید چون لاک روی ناخن لب پر می شود. بهتر است به جای استفاده از ناخن گیر، سوهان بکشید.

محلول استحکام بخش ناخن ماوالا را برای تقویت ناخن ها در دوره استراحت بین کاشت پیشنهاد میدهیم.

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ