5 اصل مهم در شیو کردن بدن


5 اصل مهم در شیو کردن بدن

از میان روشهای مختلفی که برای رفع موهای زائد بدن میشناسیم، شیو کردن با ژیلت رایج ترین است. ولی گاهی بعد شیو موهای زائد با ژیلت، پوست دچار خارش، سوزش و التهاب میشود. در نهایت ممکن است جوش های ریزی روی پوست ظاهر شود. اگر اصول صحیح شیو با ژیلت را بدانیم دچار هیچیک از این عوارض نمی شویم.

5 اصل اساسی در استفاده از ژیلت

1- شیو با ژیلت را در شب انجام دهید. به دو دلیل:  معمولا شب ها  پوست کمی پف می کند به همین دلیل شیو کردن در شب عوارض کمتری دارد. شبها پوست در حال استراحت و ترمیم است و در صورت التهاب پوست، آن را ترمیم میکند.

2- کشیدن ژیلت، آخرین کاری باشد که در حمام انجام میدهید. تا در طول مدت استحمام پوست کاملا خیس و نرم شده است. بهتر است قبل از شیو به پوست شامپو یا نرم کننده بزنید تا ژیلت راحتتر روی پوست حرکت کند. این باعث می شود خراشیدگی روی پوست ایجاد نشود.

3- شیو کردن را در جهت رویش مو انجام دهید. اصلاح بدن در خلاف جهت رویش مو بطور عمیق تری موهای زائد را از ریشه قطع میکند اما التهاب پوست را افزایش میدهند.

4- از ژیلت هایی استفاده کنید که چندین تیع دارند. شیو کردن با ژیلت هایی با چند تیغ راحتتر و سریعتر است. زیرا با همان یک مرتبه کشیدن ژیلت روی پوست موهای زائد برداشته می شود و لازم نیست چندین بار روی پوست کشیده شود.

 5- روی پوست خشک ژیلت نکشید. 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ