تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ


تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ

 آمبره و سامبره چه فرقی با هم دارند؟ سامبره جدید چیست؟ تفاوت بالیاژ با آمبره وسامبره چیست؟ با خواندن این مقاله پاسخ همه این سوالها را خواهید فهمید. آمبره و سامبره و بالیاژ هر سه تکنیکهایی فرانسوی برای جلوه بخشی بیشتر به مو هستند و تفاوتهایی با هم دارند.

بالیاژ

در بالیاژ مو همه کارها دستی بوده از قلم و فویل استفاده نمی شود. زمان کمتری لازم دارد چون آرایشگر در این روش آزادی عمل بیشتری دارد. میتوان گفت آمبره و سامبره زیر مجموعه های بالیاژ هستند. در بالیاژ ، فقط قسمت سطحی مو رنگ می شود و قسمت های زیرین مو رنگ نمی شود. چون دستی کار می شود منظم و خطی نیست و جلوه ای طبیعی به مو می بخشد. برای بالیاژ مو حتما به یک رنگکار ماهر مراجعه کنید چون محل قرارگیری رنگ روی مو دستی است و کاملا به مهارت رنگکار بستگی دارد. هر چه به ساقه مو نزدیک می شویم رنگ مو روشن تر می شود.

بالیاژ در زبان فرانسه به معنب جارو است. علت این نامگذاری این است که برای بالیاژ مو حرکت رنگ روی موها به شکل جارو و رفت و برگشتی است. بالیاژ، مو را پرپشت تر نشان میدهد و سفیدی مو را مخفی میکند.

 

آمبره

آمبره در زبان فرانسه به معنی سایه است چون سایه ای از رنگ روی مو دیده می شود. در این روش ریشه ی مو اصلا درگیر نیست بنابراین آسیبی به ریشه مو وارد نمی شود. در این روش مو دو رنگ می شود رنگ اصلی مو و رنگ ساقه مو، ریشه ی مو تیره تر است و هر چه به سمت ساقه مو می رویم روشن تر می شود. قسمتی از مو که باید رنگ بگیرد ابتدا لازم است به پایه برسد بنابراین نیاز به دکلره دارد. برای اینکه به رنگ دلخواه برسیم لازم است سایه های مزاحم را از رنگ اصلی حذف کنیم. 

در آمبره کلاسیک ساقه مو روشنتر از ریشه مو است و در آمبره معکوس ریشه مو ها روشنتر از ساقه ی مو است. هر سایه مزاحم، خنثی کننده خودش را دارد برای از بین بردن سایه های مزاحم از روی مو و رسیدن به رنگ دلخواه مقاله ی حذف سایه های مزاحم مو را بخوانید.

 سامبره

سامبره جدیدتر ازآمبره است. در آمبره کردن مو ریشه مو رنگ اصلی خود را دارد و ساقه مو دکلره شده رنگ جدید گرفته اما در سامبره تغییر رنگ از ریشه مو به ساقه بصورت سایه روشن انجام می شود. در واقع سامبره ترکیبی از بالیاژ و آمبره است.

 

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ