تفاوت کرم روز و شب


تفاوت کرم روز و شب

استفاده از کرم های مغذی و آبرسان برای کند کردن روند پیری پوست ضروری است. حتما روی برخی از کرم ها عنوان کرم شب یا کرم روز را مشاهده کرده اید. در این مقاله تفاوت های بین کرم رو و شب و ترکیبات آنها را توضیح می دهیم و چند کرم شب و روز پرفروش را به شما معرفی میکنیم. یکی از اشتباهاتی که در مراقبت از پوست انجام می شود استفاده از همان کرم مرطوب کننده و آبرسان روز قبل از خواب است. در صورتی که ترکیبات کرم های روز و شب کاملا متفاوتند.

کرم شب

پوست در طول شب به ترمیم و بازسازی خود می پردازد بنابراین استفاده از کرم های آبرسان و مغذی می تواند به ترمیم پوست در طول شب کمک کند. کرم های شب حاوی مواد لیفت کننده و ضد پیری و چین و چروک هستند. مانند هیالورونیک اسید، رتینول، گلیکولیک اسید. بسیاری از کرم های شب حاوی ویتامین سی برای تحریک و افزایش کلاژن سازی پوست هستند. از آنجا که کرم شب قبل از خواب استفاده می شود در ترکیبات آن spf وجود ندارد.

کرم روز

پوست در طول روز در معرض عوامل محیطی مخرب قرار دارد پس کرم روز بایستی حاوی ترکیباتی برای مقابله با اثر رادیکالهای آزاد نظیر آلودگی ها و اشعه های مضر باشد. بنابراین لازم است کرم روز خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد یعنی لایه محافظ روی پوست را تقویت کرده تا از خارج رطوبت پوست جلوگیری کند. همچنین درصدی spf در کرم های روز وجود دارد تا از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند. دقت کنید Spf موجود در کرم روز به هیچ عنوان کافی نیست برای محافظت کامل از پوست در برابر خورشید نیاز به کرم ضد آفتابی با spf بالای 30 درصد دارید.

در کنار این خصوصیات، کرم روز باید سبک باشد تا مانع از تنفس طبیعی پوست نشود.

استفاده از کرم روز و شب از چه سنی شروع شود؟ 

بهترین سن برای شروع استفاده از کرم های روز و شب از 25 سالگی به بعد است. 

در آخر چند کرم روز و شب بی نظیر و پرطرفدار از برندهای استی لادر، نوتروژینا و لورآل به شما معرفی میکنیم:

 

کرم شب استی لادر مدل Revitalizing supreme+night

کرم شب ضد پیری و ضد چروک نوتروژینا مدل Cellular Boost

کرم شب آبرسان نوتروژینا مدل Hydro Boost

کرم روز استی لودر +Revitalizing supreme

کرم ضد چروک روز لورآل مدل Revitalift Laser Renew

کرم روز استی لادر Resilience Multi Effect

در ادامه بخوانید: روتین پوستی شب

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ