روتین پوستی شب


روتین پوستی شب

روتین پوستی شبانه

در این مقاله مراحل روتین پوستی قبل از خواب را میخوانید.

معمولا در طول روز پوست در معرض نور خورشید و انواع آلودگی ها قرار دارد و روی پوست لایه ای ضد آفتاب یا لوازم آرایشی وجود دارد. شب بهترین فرصت برای استراحت پوست ترمیم و بازسازی پوست است. به کمک محصولات مراقبتی با کیفیت و با یک روتین مناسب میتوانیم به احیای پوست در طول شب کمک کنیم.

 1- پاکسازی: منظور از روتین پوستی شب برنامه مراقبتی پوست قبل از خواب است. پوست بدن در معرض آلودگی های محیطی قرار دارد و اگر در پایان فعالیت های روزانه، آرایش و آلودگی از سطح آن پاک نشود موجب بروز جوش، آکنه و باز شدن روزنه ها و در نهایت پیری زودرس پوست می شود. بنابراین اولین مرحله در روتین شبانه، پاکسازی پوست توسط شوینده های غیرصابونی مانند فوم شستشو و ژل شستشو می باشد.

2- تونر: بعد از شستشوی کامل پوست، به کمک تونر فاقد الکل،ph پوست و چربی پوست را متعادل میکنیم.  

3- کرم یا سرم دور چشم: پوست دور چشم به دلیل نازک بودن و متفاوت بودن بافتش نسبت به سایر نقاط پوست نیاز به مراقبت ویژه ای دارد. اگر میخواهید چین و چروکهای عمقی پوست اطراف چشم را ترمیم کنید از سرم و اگر میخواهید پوست دور چشم را مرطوب کنید و از ایجاد چین و چروک روی آن جلوگیری کنید از کرم دور چشم استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر مقاله تفاوت سرم و کرم دور چشم را بخوانید.

4- کرم شب که حاوی مواد مرطوب کننده، مغذی و آبرسان پوست است. آبرسانی و درمان پوست بااستفاده از سرم ها و کرم های مغذی پوست مانند ویتامین C، رتینول، آلفا هیدروکسی اسید ها و موارد مشابه تشکیل شده باشند.    

 در ادامه بخوانید: تفاوت کرم شب و کرم روز

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ