کدام رنگ مو برای چهره من مناسبتر است؟


کدام رنگ مو برای چهره من مناسبتر است؟

شما در این مقاله هر نکته ای برای انتخاب رنگ موی مناسب نیاز دارید را خواهید فهمید. برای راهنمایی بیشتر برای هر تناژ رنگی پوست و هر درجه از روشنی پوست چند رنگ را پیشنهاد دادیم. انتخاب رنگ مویی متناسب با چهره، رنگ پوست و رنگ چشمها میتواند زیبایی چهره را چند برابر کند. پس قبل از انتخاب رنگ مو باید بدانید تناژ رنگی پوست شما سرد است یا گرم یا خنثی. برای تعیین تناژ رنگی پوست توصیه میکنیم مقاله تشخیص نوع پوست را بخوانید. افرادی که پوست گرمی دارند رگ هایشان سبز است اما افرادی که پوست سردی دارند رگ های موجود در بازوهایشان به رنگ آبی است.

پوست تناژ گرم:

انواع رنگ موهای قهوه ای  مثل  قهوه ای تیره، قهوه ای گرم، قهوه ای طلایی  و زرد و کرم و طلایی مثل  طلایی گرم ، بلوند طلایی، همچنین قرمز و رنگهایی که پایه قرمز و نارنجی دارند رنگ هایی با پایه آبی،بنفش و خاکستری برای پوست گرم توصیه نمی شود.

پوست تناژ سرد:

برای پوست های سرد رنگ شرابی و بژ ، قهوه ای شکلاتی و یا رنگ های مسی و گیلاسی، همچنین بلوندهای سرد، پلاتینی، یخی انتخاب های مناسبی هستند. رنگهای طلایی، زرد، قرمز و برنز برای پوست سرد توصیه نمی شود.

 

رنگ پوست روشن و سرد:

 برای پوست سفید و روشن با تن سرد رنگ پلاتینی،کتانی رنگ و بلوند شامپاینی مناسبند.

 رنگ پوست تیره و سرد:

برای پوست های سبزه و تیره با تن سرد بهتر است از رنگ اسپرسو و سیاه انتخاب خوبی است.

رنگ پوست روشن و گرم:

برای پوست سفید و روشن با تن گرم رنکهای روشن مناسب است. رنگ هایی مانند بلوند توت فرنگی یا عسلی را نیز میتوان استفاده کرد.  

رنگ پوست تیره و گرم:

 افرادی که پوست تیره و تن گرم دارند بهتر است قهوه ای یا رنگ قهوه ای مایل به قرمز را استفاده نمایند.

رنگ پوست متوسط و گرم:

اگر دارای پوست متوسط و تن رنگی گرم هستید ، کارامل طلایی یا مسی انتخاب مناسبی است.

رنگ پوست متوسط و سرد:

اگر دارای پوست متوسط و سرد هستید ، تن های خاکستری همچون قهوه ای گردویی یا بلوند گندمی را امتحان کنید.

برای پوست هایی با تناژ خنثی هر رنگ دلخواهی قابل استفاده است. رنگ ابرو معمولا یک درجه تیره تر از رنگ مو انتخاب می شود.  فاکتور دیگری که هنگام انتخاب رنگ باید به آن دقت کنیم رنگ چشم هاست. برای چشم هایی با رنگ های گرم مثل قهوه ای رنگ موهایی با تن گرم مناسب است مثل قهوه ای روشن، کاراملی، فندقی، عسلی و طلایی. اگر رنگ چشم ها سرد است مثل آبی و سبز و طوسی رنگ موهای روشن مانند بلوند یخی، بلوی، طوسی رنگ چشم ها را بیشتر نمایان میکند.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ