تکنیک های آرایشی برای اینکه جوانتر به نظر برسید


تکنیک های آرایشی برای اینکه جوانتر به نظر برسید

در این مقاله تکنیک ها و توصیه های آرایشی کاربردی و موثر برای جوانتر نشان دادن چهره شما آموزش داده می شود.

1- قبل از آرایش پوست را آبرسانی کنید، از مرطوب کننده رنگی با پوشش کم استفاده کنید. اولین گام برای چوانتر به نظر رسیدن، داشتن پوستی سالم و شاداب و سرزنده است.

2- از کانسیلر برای رفع تیرگی و گودی و حلقه های زیر چشم استفاده کنید. چشمهای گود و کب.د سن شما را بیشتر نشان می دهد. همچنین بخوانید: آشنایی با کانسیلر و نحوه استفاده صحیح از آن

3- روی نواحی از صورت که چین و چروک دارد از پنکک استفاده نکنید. زیرا باعث برجسته تر شدن و بیشتر نمایان شدن چین و چروکها می شود.

4- با استفاده از ژل ابرو، ابروها را حالت دهید تا شکل طبیعی و مرتب شده داشته باشند. ابروی نازک سن را بیشتر نشان می دهد ابروهای پرپشت شما را جوانتر نشان میدهد با این حال در این کار افزاط نکنید از کشیدن افراطی مداد روی ابرو خودداری کنید. ابرو را بیش از حد ضخیم نکنید و به ابرو کادر و قالب ندهید. ابروهایی با قالب کادری حالت طبیعی نداشته و جذاب نیست و ابروی طبیعی تر شما را جوانتر نشان می دهد.

5- از یک سایه چشم خنثی و مات برای چشم ها استفاده کنید.

6- تاثیر شگفت انگیز یک خط چشم خوب در جذابیت و گیرایی چشم ها بر کسی پوشیده نیست. خط چشم قهوه ای یا خاکستری ننسبت به خط چشم مشکی ظاهری طبیعی تر به چشمها می دهد. استفاده از خط چشم های مایع خصوصا برای افراد مبتدی آسان تر است اما خط چشم های مدادی نسبت به خط چشم های مایع ظاهری طبیعی تر و زیباتر دارند. 

خط چشم را از نیمه انتهایی چشم به سمت بالا بکشید تا حالتی گربه ای و لیفت شده به چشمان شما ببخشد و زیر خط چشم یک خط نازک با مداد سفید بکشید و سپس محو کنید.

 

7- قبل از کشیدن ریمل با فرمژه مژه ها را حالت دهید و از ریمل بلند کننده استفاده کنید، مژه های بلند و حالت داردشما را جوانتر نشان میدهد.

8- رژگونه خامه ای یا هلویی برای برجسته تر کردن گونه ظاهری طبیعی به چهره بخشیده شما را جوانتر نشان میدهد. رژگونه را بالای استخوان گونه بکشید. رژگونه ای که پایینتر از استخوان گونه کشیده شود صورت را افتاده، شل و مسن نشان می دهد.

9- خط لب و رژلب تقریبا همرنگ با رنگ لب استفاده کنید. اگر لبهای شما خشک است از بالم لب برای مرطوب و نرم شدن لبها استفاده کنید. لبهای خشک و پوست پوست شده زیبا نیست و سن را بیشتر نشان میدهد.

10- از کرم پودر و رنگ مویی مناسب با تناژ رنگی پوست خود استفاده کنید. برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست خود میتوانید مقاله راهنمای انتخاب کرم پودر را بخوانید و برای انتخاب رنگ مو از مقاله ی کدام رنگ مو برای من مناسب تر است کمک بگیرید.

و اما در مورد موها، موی رنگ تیره و موی فر سن را کمتر نشان می دهد. چتری، انواع مدل موی کوتاه، مدل موی مصری نیز شما را جوانتر نشان میدهد. همچنین انواع بافت مو در جوان تر دیده شدن چهره موثرند.

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ