جلوگیری از ریزش مو


جلوگیری از ریزش مو

در این مقاله علل ریزش مو، روشهای جلوگیری از ریزش مو اعم از مواد غذایی حاوی ویتامین های مورد نیاز مو، مکمل ها و قرصهای مورد نیاز برای تقویت ریشه مو و انتخاب محصولات موی مناسب برای رفع ریزش مو را بطور کامل بررسی خواهیم کرد.

علل ریزش مو

دلایل بسیاری برای ریزش مو وجو دارد که ممکن است عوامل درونی مانند کمبود ویتامینها یا عوامل بیرونی مثل آلودگی محیط، شامپوی نامناسب باشد.عوامل ژنتیکی و موروثی، تغذیه نادرست و عاری از مواد معدنی و ویتامینهای مورد نیاز برای تقویت مو، مصرف دارو و اختلالات مورمونی نیز در ریزش مو نقش دارند.

 راه حل ها:

  • رفع کمبود ویتامین ها با مصرف مواد غذایی حاوی مواد مورد نیاز برای تقویت مو:

سیلیس: یکی از ویتامین های ضروری برای تقویت مو سیلیس است. سیلیس سطح کلاژن بدن را افزایش داده موجب استحکام مو می شود. یکی از منابع غذایی حاوی سیلیس خیار است. جو، موز، اسفناج و برنج از دیگر منابع تامین سیلیس برای جلوگیری از شکنندگی ناخن و مو و رفع خشکی مو هستند.

 

آهن: آهن وظیفه انتقال اکسیژن به فولیکول های مو را بر عهده دارد. اسفناج، تخم کدو هلوایی ، گوشت قرمز، کلم بروکلی و شکلات تلخ، ماهی، کشمش و حبوبات سرشار از آهن هستند و بطور طبیعی آهن مورد نیاز بدن را تامین می کنند. 

 

ویتامین A: تامین رطوبت پوست سر به کمک ویتامین A انجام می شود. سبزیجاتی که برگ سبز دارند مانند هویج، لبنیات، کلم بروکلی، کلم پیچ، اسفناج منابع غنی از ویتامین A هستند.

 

 

ویتامین C: اثر مخرب رادیکالهای آزاد و آلودکی ها و اثرات مخرب محیطی روی مو و همچنین پوست توسط ویتامین C خنثی می شود.

 

  • رفع ریزش مو با مصرف قرص ها و مکمل ها
  • استفاده از لوازم بهداشتی و مراقبتی مناسب برای مو مانند شامپوهای حاوی ویتامین
  • بررسی مشکلات هورمونی از طریق آزمایش
  • استفاده از روغن های تقویتی مو
  • محافظت از مو در برابر آلودگی های محیطی و اثر مخرب رادیکالهای آزاد

در ادامه بخوانید: انواع موخوره و روشهای رفع آن و راهکارهایی برای داشتن موهای زنده و براق

 

 

 

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ