همه نکات در مورد کانتورینگ


همه نکات در مورد کانتورینگ

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ هنر گریم و تغییر حالت چهره به کمک سایه گذاری و ایجاد خطای دید است. با استفاده از پودر کانتور میتوانیم در نقاطی از چهره زاویه ایجاد کنیم. برخی نقاط مثل گونه ها را برجسته تر و بینی را کوچک تر نشان دهیم.

انواع کانتور

کانتور به سه شکل پودری، کرمی و مایع ارائه می شود. راحت ترین نوع کانتور، پودری است و برای تازه کارها مناسب تر است. کانتور کرمی و مایع برای آرایشگرهای حرفه ای توصیه میشود. کانتور پودری پیشنهاد میکنیم به جای خرید پودر کانتور تک رنگ،سراغ پالت کانتور بروید. پالت های رنگی هم در رنگبندی های مختلف در بازار وجود دارد. کانتور پودری به کمک براش های زاویه دار و براش های رژگونه روی پوست استفاده می شود اما کانتور کرمی را با انگشت هم میتوان استفاده کرد.

رنگ کانتور مناسب برای هر رنگ پوست

مناسب ترین رنگ برای کانتور، دو درجه تیره تر از رنگ پوست است. در انتخاب رنگ کانتور دقت کنید که حتما مات باشد و هیچگونه شاین و براقی به پوست ندهد و تا جای ممکن تناژ گرم در کانتور وجود نداشته باشد. کانتور در نقاطی که می خواهیم سایه ایجاد کنیم و از طریق ایجاد سایه خطای دید ایجاد کنیم بکار می رود. رنگ سایه سرد است پس رنگ کانتور هم باید سرد باشد.

البته انتخاب رنگ کانتور تا حد زیادی به تناژ رنگی پوست شما هم وابسته است. برای اینکه بتوانید تناژ رنگ پوست خود را تشخیص دهید مقاله راهنمای انتخاب کرم پودر را بخوانید. برای پوست گرم میتوانید از سایه های گرم استفاده کنید. برای پوست سرد سایه های سرد مناسب است و برای پوست خنثی هر دو رنگ قابل استفاده است.

اگر بعد از کانتور از هایلایتر استفاده می کنید، هایلایتر باید دو درج از رنگ چهره روشن تر باشد.

 مراحل کانتور

1-زیرسازی:  پوست را کاملا تمیز کنید. خشک کنید. از پرایمر برای زیرسازی و رفع عیوب چهره و افزایش ماندگاری آرایش، کانسیلر برای رفع گودی و تیرگی و خطوط اطراف چشم و کرم پودر برای یکدست کردن پوست استفاده کنید.

2-کانتور را انجام داده و سپس را فید و محو کنید تا ظاهری طبیعی به پوست بدهد. برای محو کردن کانتور میتوانید از بیوتی بلندر استفاده کنید.

3- رژگونه بزنید و اگر مایلید از هایلایتر استفاده کنید. هایلایتر برعکس کانتور است. کانتور در نقاطی استفاده میشود که میخواهیم سایه ایجاد کنیم اما هایلایتر در نقاطی کاربرد دارد که نور منعکس می شود مثل زیر ابرو روی گونه وسط چانه و تیغه باریک روی بینی.

کانتور فرم های مختلف صورت

گرد: به صورتی گرد گفته می شود که طول و عرض تقریا یکسانی داشته باشد. برای فرم دادن به این نوع صورت باید سعی کنیم پیشانی را به گونه نزدیکتر کنیم بنابراین از یک سایه ی رنگ روشن روی دو لبه پیشانی استفاده می کنیم. همجنین برای ایجاد زاویه روی صورت گرد باید سعی کنیم گونه ایجاد کنیم برای این کار زیر استخوان گونه یک سایه کشیده به سمت بالا فید کنید.

بیضی

فرم صورت های بیضی، تخم مرغی است و نیاز چندانی به زاویه دار کردن ندارد. فقط کافیست گونه را برجسته تر نشان دهیم  و به سمت بالا بکشیم.

مثلثی و قلبی: صورت هایی که به فرم قلب و مثلث هستند ذاتا زاویه دارند و میتوان از انجام کانتور برای این نوع صورت صرفنظر کرد.

مربعی 

فرم صورت مربعی بر خلاف فرم گرد، زاویه دارد و سعی میکنیم به کمک کانتور، این زاویه کمتر به چشم بیاید و فرم صورت را به بیضی نزدیک کنیم. بنابراین از هایلایتر ها و رنگ های روشن بیشتر استفاده می کنیم. زیر استخوان گونه و بالای استخوان گونه و نوک بینی از یک رنگ روشن استفاده کنید و در قسمت چانه و زوایای فک که میخواهید کوچکتر دیده شوند با استفاده از رنگ تیره سایه ایجاد کنید.

همچنین بخوانید: فرق برنزر و کانتور

دیدگاه شما (0)


واتساپ واتساپ